Προσωπικό | Στέγη Ιδρύματος Ωνάση / ΣΤΕΓΗ
menu

Ποιοι είμαστε

IΔΡΥΜΑ ΩΝΑΣΗ

ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ 
Αντώνης Σ. Παπαδημητρίου
Πρόεδρος και Tαμίας Δ.Σ.

Κωνσταντίνος Γραμμένος
Αντιπρόεδρος Δ.Σ.

Dennis Μ. Houston
Αντιπρόεδρος Δ.Σ.

Florian Marxer
Αντιπρόεδρος Δ.Σ.

Μαριάννα Μόσχου
Γραμματέας Δ.Σ

Παύλος Ι. Ιωαννίδης
Επίτιμος Aντιπρόεδρος - Ισόβιο μέλος Δ.Σ.

Στέφανος Π. Ταμβάκης
Μέλος Δ.Σ.

Δημήτρης Β. Νανόπουλος
Μέλος Δ.Σ.

Γιώργος Λούκος
Μέλος Δ.Σ

Μιχαήλ-Σπυρίδων Σωτήρχος
Μέλος Δ.Σ.

Simon Critchley
Μέλος Δ.Σ.

Karen Brooks Hopkins
Μέλος Δ.Σ.

James Stavridis
Μέλος Δ.Σ.

Paul Holdengräber
Μέλος Δ.Σ.

Νικόλαος Καραμούζης
Μέλος Δ.Σ.

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ
Αφροδίτη Παναγιωτάκου
Διευθύντρια Πολιτισμού


ΣΤΕΓΗ ΙΔΡΥΜΑΤΟΣ ΩΝΑΣΗ
Χρήστος I. Καρράς
Γενικός Διευθυντής

Δέσποινα Μπουρδέκα
Διευθύντρια Λειτουργιών

Νάνσυ Δημάκου
Διευθύντρια Οικονομικών και Διοικητικών Υπηρεσιών

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ
Χρήστος Ι. Καρράς
Επικεφαλής Μουσικών Προγραμμάτων

Κάτια Αρφαρά Επικεφαλής
Επικεφαλής Προγραμμάτων Θεάτρου & Χορού

Μυρτώ Λάβδα
Επικεφαλής Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων

Πάσκουα Βοργιά
Επικεφαλής Συντονισμού Σειράς «Λέξεις & Σκέψεις»

Δήμητρα Δερνίκου 
Υπεύθυνη Οργάνωσης Παραγωγής 

Χριστίνα  Πιτούλη 
Υπεύθυνη Οργάνωσης Παραγωγής 

Βασίλης Παναγιωτακόπουλος 
Υπεύθυνος Οργάνωσης Παραγωγής 

Κωνσταντίνα Σουλιώτη 
Υπεύθυνη Οργάνωσης Παραγωγής 

Ιλειάνα Δημάδη 
Επικεφαλής Δραματουργίας 

Εστέλ Παπαδημητρίου 
Δραματουργός 

Χριστίνα Λιάτα 
Υπεύθυνη Διεθνών Συμπαραγωγών & Περιοδειών 

Ελεάννα Σεμιτέλου 
Βοηθός Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων 

Λεωνίδας Παναγόπουλος 
Βοηθός Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων 

Μαρίνα Τρουπή 
Βοηθός Προγράμματος Παραστατικών Τεχνών 

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ & MARKETING ΤΟΥ ΙΔΡΥΜΑΤΟΣ ΩΝΑΣΗ
Δημήτρης Δρίβας 
Διευθυντής Επικοινωνίας και Marketing 

Χάρης Γιακουμάκης 
Campaign Manager 

Αλέξανδρος Μωρέλλας 
Campaign Manager | Media Officer (Health) 

Ελισάβετ Πανταζή 
Campaign Manager 

Κανέλλα Ψυχογυιού 
Campaign Manager 

Αλεξάνδρα Χρυσανθακοπούλου 
PR Executive

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΟ
Νίκος Αθανασόπουλος 
Creative Leader 

Κωνσταντίνος Χαϊδαλής 
Senior Designer 

Τζίλιαν Βιγλάκη 
Graphic Designer 

Θεόδωρος Κωβαίος 
Graphic Designer

CONTENT 
Δημήτρης Θεοδωρόπουλος 
Content Leader 

Χριστίνα Κοσμόγλου 
Content Manager 

Ελιζαμπέττα Ηλία-Γεωργιάδου 
Copy / Editor 

Μαργαρίτα Γραμματικού
Copy / Editor 

Βάλια Παπαδημητράκη 
Copy / Editor 

Γιώτα Λούρα 
Website & Publications Editor

ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ
Νίκος Ροσσολάτος 
Εμπορικός Διευθυντής 

Κωνσταντίνα Χρυσανθακοπούλου 
Sales & Customer Relations Coordinator 

Νιόβη Πολυχρονίδου 
Sales Executive 

Ιωάννα Μαργαρίτη 
Conference & Events Executive 

Έφη Καρκάνη 
Box Office Manager 

MEDIA OFFICE
Βάσω Βασιλάτου 
Media Officer

Κατερίνα Χορταριά-Ταμβάκη 
Media Officer 

Νεφέλη Καβαλιεράτου 
Media Office Assistant

SOCIAL MEDIA 
Βασίλειος Μπίμπας 
Social Media Editor 

Αλέξανδρος Ρουκουτάκης 
Social Media Editor

EVENTS 
Δανιήλ Βεργιάδης 
Events Manager 

Έλενα Χωρέμη 
Community Events Producer 
 
ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ & ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ 
Νάνσυ Δημάκου 
Διευθύντρια 

Κώστας Απολλώνιος 
IT Manager

Θεόφιλος Νικολάου 
Προϊστάμενος Λογιστηρίου 

Αντώνης Σάιτελμαν 
Υπεύθυνος Προμηθειών 

Πηνελόπη Κεμερλή 
Λογίστρια

Δημήτρης Τσόκαλης 
Λογιστής 

Βάσια Φιλιπποπούλου 
Λογίστρια

Άννα Χιρτσάνγκα 
Βοηθός Λογιστή 

Μυρτώ Γιαννακοπούλου 
Βοηθός Λογιστή / Διοικητική Υποστήριξη 

Κώστας Διαμαντής 
Software & Media Administrator 

Γιάννης Χαζάκης 
System & Network Administrator 

Νίκος Μυτιληναίος 
Υπάλληλος Εξωτερικών Εργασιών 

ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΗΣ & ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ 
Πρόδρομος Τσιαβός 
Υπεύθυνος Ψηφιακής Πολιτικής και Ανάπτυξης 

Ηρακλής Παπαθεοδώρου 
Digital Policy & Development Coordinator 

Ντόρα Βουγιούκα 
Υπεύθυνη Δικτύωσης & Στρατηγικών Συνεργασιών 

Βερονίκη Πετμεζά 
Βοηθός Τμήματος Δικτύων

ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΤΕΧΝΙΚΩΝ ΘΕΑΤΡΟΥ
Λευτέρης Καραμπίλας 
Τεχνικός Διευθυντής Θεάτρου 

Φίλιπ Χιλς 
Assistant Technical Director & Touring Manager 

Ρεβέκκα Στάμου 
Διοικητική Υποστήριξη Τεχνικών Υπηρεσιών Θεάτρου

Γιάννης Ντόβας 
Υπεύθυνος Σκηνής 

Γιάννης Κρητικός 
Υπεύθυνος Σκηνής 

Αρετή Αντωνάτου 
Υπεύθυνη Υποδοχής - Φιλοξενίας & Καμαρινιών 

Σπυριδούλα Μυλωνά 
Υπεύθυνη Υποδοχής - Φιλοξενίας & Καμαρινιών 

Φώτης Ανδριανόπουλος 
Υπεύθυνος Ηλεκτρολόγος Θεάτρου 

Κυριάκος Ξανθόπουλος 
Βοηθός Ηλεκτρολόγος Θεάτρου 

Αλέξης Πολίτης
Ηχολήπτης / Χειριστής Ειδικών Σωμάτων 

Θοδωρής Τσάχαλος 
Ηχολήπτης / Χειριστής Ειδικών Σωμάτων 

Γιάννης Γκλιάτης 
Βοηθός Ηχολήπτη / Χειριστής Ειδικών Σωμάτων 

Παναγιώτης Πέπας
Βοηθός Ηχολήπτη / Χειριστής Ειδικών Σωμάτων 

Στέφανος Παπουτσάκης 
Βοηθός Ηχολήπτη / Χειριστής Ειδικών Σωμάτων 

Αλέξανδρος Τζοβάρας 
Βοηθός Ηχολήπτη / Χειριστής Ειδικών Σωμάτων 

Ιορδάνης Χατζηβασιλάκης 
Συντηρητής Μουσικών Οργάνων 

Ιάκωβος Δαρζέντας 
Υπεύθυνος Μηχανικός Σκηνής 

Βαγγέλης Μήττας 
Τεχνικός Σκηνής 

Στέλιος Μπούρδης 
Τεχνικός Σκηνής 

Αγγελική Δημητρακοπούλου 
Χειρίστρια Ειδικών Μηχανισμών Σκηνής (Fly Operator-Programmer) 

Αλέξανδρος Κινής 
Βοηθός Χειριστής Ειδικών Μηχανισμών Σκηνής (Fly Operator)

Τάσος Καραθάνος 
Βοηθός Μηχανικός Σκηνής 

Παναγιώτης Ματσιώρης 
Βοηθός Μηχανικός Σκηνής
 
Παναγιώτης Κουτσουμάνης
Βοηθός Μηχανικός Σκηνής

Ηλίας Μαρτάκης 
Βοηθός Μηχανικός Σκηνής 

Χρήστος Μαύρος 
Βοηθός Μηχανικός Σκηνής 

Αλέξης Κασσιανός 
Βοηθός Μηχανικός Σκηνής 

Κώστας Πετρονάνος 
Βοηθός Μηχανικός Σκηνής 

Leonardo Cela 
Βοηθός Μηχανικός Σκηνής 

Κώστας Αλεξίου 
Φωτιστής / Χειριστής Ειδικών Σωμάτων 

Αντώνης Κόκκορης 
Φωτιστής / Χειριστής Ειδικών Σωμάτων 

Μιχάλης Νάνος 
Βοηθός Φωτιστή / Χειριστής Ειδικών Σωμάτων 

Σταύρος Καριώτογλου 
Βοηθός Φωτιστή / Χειριστής Ειδικών Σωμάτων 

Παύλος Παππάς 
Βοηθός Φωτιστή / Χειριστής Ειδικών Σωμάτων 

Μπρέγκου Μαρκελιάν 
Βοηθός Φωτιστή / Χειριστής Ειδικών Σωμάτων 

Σόμπχυ Μοχάμεντ Άλη 
Βοηθός Φωτιστή / Χειριστής Ειδικών Σωμάτων 

Βαγγέλης Μούντριχας 
Βοηθός Φωτιστή / Χειριστής Ειδικών Σωμάτων 

Παντελής Μίχας 
Βοηθός Φωτιστή / Χειριστής Ειδικών Σωμάτων 

Παναγιώτης Χατζησάββας 
Υπεύθυνος Χειριστής Προβολών-Βίντεο 

Στράτος Τογανίδης 
Υπεύθυνος Χειριστής Προβολών-Βίντεο

Ευθύμιος Τικελλής 
Βοηθός Προβολών - Διαχείρισης Υλικών Βίντεο
 
Βασίλειος Χατζηελευθερίου
Τάσος Δημητρουλάκος 
Βλαντιμίρ Ιατσιμένκο 
Σιπίτκο Ντιμίτρου 
Ιχόρ Νταβύντα 
Στέφαν Ντουμπ 
Εργάτες Γενικών Καθηκόντων

ΕΚΤΕΛΕΣΗ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ
Δέσποινα Σιφνιάδου 
Εκτέλεση Παραγωγής 

Ειρηλένα Τσάμη 
Εκτέλεση Παραγωγής

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΤΕΧΝΙΚΩΝ ΚΤΙΡΙΟΥ
Ανδρέας Μπράνης 
Συντηρητής Μηχανολόγος - Μηχανικός 

Παναγιώτης Γκενεράλης 
Συντηρητής Μηχανολόγος - Μηχανικός 

Γιώργος Ράπτης 
Συντηρητής Ηλεκτρολόγος- Μηχανικός 

Ελένη Κεράτσα 
Διοικητική Υποστήριξη 

Νίκος Ίσσης 
Βοηθός Ηλεκτρολόγος 

Δημήτρης Μπουγιούκος 
Βοηθός Ηλεκτρολόγος 

Βάιος Μάμμος 
Υδραυλικός / Συντηρητής εγκαταστάσεων 

Πετρίτ Μουλά 
Τεχνικός Γενικών Καθηκόντων 

Ηρακλής Ζέρβας 
Τεχνικός Γενικών Καθηκόντων

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΚΟΙΝΟΥ
Ευάγγελος Κωνσταντής
Διευθυντής Υπηρεσιών Κοινού

Εμμανουήλ Χατζάκης
Διεύθυνση Υπηρεσιών Κοινού / Ταξιθεσία

ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΑΠΟΘΗΚΩΝ
Δημήτρης Μπαμπινιώτης
Υπεύθυνος Αποθηκών

Φάμπιο Μπέλλις
Βοηθός Αποθηκάριος

Βασίλειος Κορομπίλης
Βοηθός Αποθηκάριος

ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ
Ανδρόνικος Πανδής
Υπεύθυνος Υπηρεσίας Ασφαλείας

Γεώργιος Μόσχος
Αρχιφύλακας

Νικόλαος Παπαλαζάρου
Αρχιφύλακας

Χριστίνα Πρέντζια
Αρχιφύλακας

Δημήτρης Σταματόπουλος
Αρχιφύλακας

Θεόδωρος Βαβαλέκας
Αρχιφύλακας

Κωνσταντίνος Αργύρης
Αρχιφύλακας

Αναστασία Σαμπάνη
Αρχιφύλακας

Αναστάσιος Κορομπίλης
Αρχιφύλακας

Παρασκευή Νταγιάκου
Αρχιφύλακας

Γεώργιος Ζαχάρης
Αρχιφύλακας