Προσωπικό | Στέγη Ιδρύματος Ωνάση / ΣΤΕΓΗ
menu

Ποιοι είμαστε

ΊΔΡΥΜΑ ΩΝΑΣΗ

ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ 
Αντώνης Σ. Παπαδημητρίου
Πρόεδρος και Tαμίας

Florian Marxer
Αντιπρόεδρος

Μαριάννα Μόσχου
Γραμματέας

Παύλος Ι. Ιωαννίδης
Επίτιμος Aντιπρόεδρος - Ισόβιο μέλος

Κωνσταντίνος Γραμμένος
Μέλος

Στέφανος Π. Ταμβάκης
Μέλος

Δημήτρης Β. Νανόπουλος
Μέλος

Γιώργος Λούκος
Μέλος

Μιχαήλ-Σπυρίδων Σωτήρχος
Μέλος

Dennis H. Houston
Μέλος

Simon Critchley
Μέλος

Karen Brooks Hopkins
Μέλος

Admiral James Stavridis
Mέλος

Paul Holdengräber
Mέλος

Νικόλαος Καραμούζης
Mέλος

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ
Αφροδίτη Παναγιωτάκου


ΣΤΕΓΗ ΙΔΡΥΜΑΤΟΣ ΩΝΑΣΗ
Χρήστος I. Καρράς
Γενικός Διευθυντής

Νάνσυ Δημάκου
Διευθύντρια Οικονομικών – Διοικητικών Υπηρεσιών & Προσωπικού

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ
Χρήστος Ι. Καρράς
Καλλιτεχνικός Διευθυντής Μουσικής

Κάτια Αρφαρά
Καλλιτεχνική Διευθύντρια Θεάτρου / Χορού

Μυρτώ Λάβδα
Υπεύθυνη Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων

Πάσκουα Βοργιά
Υπεύθυνη Συντονισμού Σειράς «Λέξεις & Σκέψεις»

Δήμητρα Δερνίκου
Οργάνωση Παραγωγής

Χριστίνα  Πιτούλη
Οργάνωση Παραγωγής 

Κωνσταντίνα Σουλιώτη
Οργάνωση Παραγωγής

Ιλειάνα Δημάδη
Υπεύθυνη Δραματουργίας

Χριστίνα Λιάτα
Υπεύθυνη Διεθνών Συμπαραγωγών & Περιοδειών

Ελεάννα Σεμιτέλου
Βοηθός Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων

Λεωνίδας Παναγόπουλος
Βοηθός Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων

Μαρίνα Τρουπή
Βοηθός Προγράμματος Παραστατικών Τεχνών
 
ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ & MARKETING
Αφροδίτη Παναγιωτάκου
Διευθύντρια
 
Νίκος Αθανασόπουλος
Communications Senior Advisor
 
Νίκος Ροσσολάτος
Εμπορικός Διευθυντής
 
Χριστίνα Κοσμόγλου
Content Manager
 
Αλεξάνδρα Χρυσανθακοπούλου
PR Executive
 
Βάσω Βασιλάτου
Media Office
 
Κατερίνα Χορταριά-Ταμβάκη
Media Office

Κωνσταντίνα Χρυσανθακοπούλου
Sales & Customer Relations Coordinator

Χάρης Γιακουμάκης
Marketing Coordinator
 
Αλέξανδρος Ρουκουτάκης
Social Media Editor

Βασίλειος Μπίμπας
Social Media Editor
 
Ελισάβετ Πανταζή
Content Coordinator
 
Βάλια Παπαδημητράκη
Website & Publications Editor
 
Παναγιώτα Λούρα
Marketing Executive
 
Νιόβη Πολυχρονίδου
Sales Executive
 
Δανιήλ Βεργιάδης
OCC Friends & CSR Coordinator

Έλενα Χωρέμη
Community Events Production
 
Ιωάννα Μαργαρίτη
Conference & Events Executive
 
Νεφέλη Καβαλιεράτου
Media Office Assistant

Τζίλιαν Βιγλάκη
Graphic Designer

Θεόδωρος Κωβαίος
Graphic Designer
 
Έφη Καρκάνη
Box Office Manager
 
ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ-ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ & ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ
Νάνσυ Δημάκου
Διευθύντρια

Κώστας Απολλώνιος
IT Manager

Θεόφιλος Νικολάου
Προϊστάμενος Λογιστηρίου

Αντώνης Σάιτελμαν
Υπεύθυνος Προμηθειών

Δημήτρης Τσόκαλης
Λογιστής

Βάσια Φιλιπποπούλου
Λογίστρια

Πηνελόπη Κεμερλή
Λογίστρια 

Άννα Χιρτσάνγκα
Βοηθός Λογιστή

Μυρτώ Γιαννακοπούλου
Βοηθός Λογιστή / Διοικητική Υποστήριξη

Κώστας Διαμαντής
Software & Media Administrator

Γιάννης Χαζάκης
System & Network Administrator

Νίκος Μυτιληναίος
Υπάλληλος Εξωτερικών Εργασιών

ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΗΣ & ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ
Πρόδρομος Τσιαβός
Υπεύθυνος Ψηφιακής Πολιτικής και Ανάπτυξης

Ηρακλής Παπαθεοδώρου
OCC Digital Coordinator

Ντόρα Βουγιούκα
Υπεύθυνη Δικτύωσης & Στρατηγικών Συνεργασιών

Βερονίκη Πετμεζά
Βοηθός Τμήματος Δικτύων

ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΤΕΧΝΙΚΩΝ ΘΕΑΤΡΟΥ
Λευτέρης Καραμπίλας
Υπεύθυνος Τεχνικών Υπηρεσιών Θεάτρου

Φίλιπ Χιλς
Assistant Technical Director & Touring Manager

Ρεβέκκα Στάμου
Γραμματεία Τεχνικών Υπηρεσιών Θεάτρου

Γιάννης Ντόβας
Υπεύθυνος Σκηνής

Γιάννης Κρητικός
Υπεύθυνος Σκηνής

Αρετή Αντωνάτου
Υπεύθυνη Υποδοχής - Φιλοξενίας & Καμαρινιών

Σπυριδούλα Μυλωνά
Υπεύθυνη Υποδοχής - Φιλοξενίας & Καμαρινιών

Φώτης Ανδριανόπουλος
Υπεύθυνος Ηλεκτρολόγος Θεάτρου

Κυριάκος Ξανθόπουλος
Βοηθός Ηλεκτρολόγος Θεάτρου

Αλέξης Πολίτης
Ηχολήπτης / Χειριστής Ειδικών Σωμάτων

Θοδωρής Τσάχαλος
Ηχολήπτης / Χειριστής Ειδικών Σωμάτων

Γιάννης Γκλιάτης
Βοηθός Ηχολήπτη / Χειριστής Ειδικών Σωμάτων

Παναγιώτης Πέπας
Βοηθός Ηχολήπτη / Χειριστής Ειδικών Σωμάτων

Στέφανος Παπουτσάκης
Βοηθός Ηχολήπτη / Χειριστής Ειδικών Σωμάτων

Αλέξανδρος Τζοβάρας
Βοηθός Ηχολήπτη / Χειριστής Ειδικών Σωμάτων

Ιορδάνης Χατζηβασιλάκης
Συντηρητής Μουσικών Οργάνων

Ιάκωβος Δαρζέντας
Υπεύθυνος Μηχανικός Σκηνής

Βαγγέλης Μήττας
Τεχνικός Σκηνής

Στέλιος Μπούρδης
Τεχνικός Σκηνής

Αγγελική Δημητρακοπούλου
Χειρίστρια Ειδικών Μηχανισμών Σκηνής (Fly Operator-Programmer)

Αλέξανδρος Κινής
Βοηθός Χειριστής Ειδικών Μηχανισμών Σκηνής (Fly Operator)

Τάσος Καραθάνος
Βοηθός Μηχανικός Σκηνής

Παναγιώτης Ματσιώρης
Βοηθός Μηχανικός Σκηνής

Παναγιώτης Κουτσουμάνης
Βοηθός Μηχανικός Σκηνής

Γιώργος Κουλιανίδης
Βοηθός Μηχανικός Σκηνής

Ηλίας Μαρτάκης
Βοηθός Μηχανικός Σκηνής

Χρήστος Μαύρος
Βοηθός Μηχανικός Σκηνής

Αχιλλέας Μπακούμης
Βοηθός Μηχανικός Σκηνής

Κώστας Αλεξίου
Φωτιστής / Χειριστής Ειδικών Σωμάτων

Αντώνης Κόκκορης
Φωτιστής / Χειριστής Ειδικών Σωμάτων 

Μιχάλης Νάνος
Βοηθός Φωτιστή / Χειριστής Ειδικών Σωμάτων

Σταύρος Καριώτογλου
Βοηθός Φωτιστή / Χειριστής Ειδικών Σωμάτων

Παύλος Παππάς
Βοηθός Φωτιστή / Χειριστής Ειδικών Σωμάτων

Μπρέγκου Μαρκελιάν
Βοηθός Φωτιστή / Χειριστής Ειδικών Σωμάτων

Σόμπχυ Μοχάμεντ Άλη
Βοηθός Φωτιστή / Χειριστής Ειδικών Σωμάτων 

Παναγιώτης Χατζησάββας
Υπεύθυνος Χειριστής Προβολών-Βίντεο

Στράτος Τογανίδης
Υπεύθυνος Χειριστής Προβολών-Βίντεο

Ευθύμιος Τικελλής
Βοηθός Προβολών - Διαχείρισης Υλικών Βίντεο

Βασίλειος Χατζηελευθερίου
Γενικών Καθηκόντων

Τάσος Δημητρουλάκος
Γενικών Καθηκόντων

Βλαντιμίρ Ιατσιμένκο
Σιπίτκο Ντιμίτρου
Ιχόρ Νταβύντα
Στέφαν Ντουμπ
Εργάτες Σκηνής

ΕΚΤΕΛΕΣΗ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ
Βασίλης Παναγιωτακόπουλος
Υπεύθυνος Εκτέλεσης Παραγωγής

Δέσποινα Σιφνιάδου
Βοηθός Εκτέλεσης Παραγωγής

Ειρηλένα Τσάμη
Βοηθός Εκτέλεσης Παραγωγής

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΤΕΧΝΙΚΩΝ ΚΤΙΡΙΟΥ
Ανδρέας Μπράνης
Συντηρητής Μηχανολόγος - Μηχανικός

Παναγιώτης Γκενεράλης
Συντηρητής Μηχανολόγος - Μηχανικός

Γιώργος Ράπτης
Συντηρητής Ηλεκτρολόγος- Μηχανικός

Ελένη Κεράτσα
Διοικητική Υποστήριξη

Νίκος Ίσσης
Βοηθός Ηλεκτρολόγος

Δημήτρης Μπουγιούκος
Βοηθός Ηλεκτρολόγος

Βάιος Μάμμος
Υδραυλικός / Συντηρητής εγκαταστάσεων

Πετρίτ Μουλά
Τεχνικός Γενικών Καθηκόντων

Ηρακλής Ζέρβας
Τεχνικός Γενικών Καθηκόντων

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΚΟΙΝΟΥ
Ευάγγελος Κωνσταντής
Διευθυντής Υπηρεσιών Κοινού

Εμμανουήλ Χατζάκης
Διεύθυνση Υπηρεσιών Κοινού / Ταξιθεσία

ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΑΠΟΘΗΚΩΝ
Δημήτρης Μπαμπινιώτης
Υπεύθυνος Αποθηκών

Φάμπιο Μπέλλις
Βοηθός Αποθηκάριος

Βασίλειος Κορομπίλης
Βοηθός Αποθηκάριος

ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ
Ανδρόνικος Πανδής
Υπεύθυνος Υπηρεσίας Ασφαλείας

Γεώργιος Μόσχος
Αρχιφύλακας

Νικόλαος Παπαλαζάρου
Αρχιφύλακας

Χριστίνα Πρέντζια
Αρχιφύλακας

Δημήτρης Σταματόπουλος
Αρχιφύλακας

Θεόδωρος Βαβαλέκας
Αρχιφύλακας

Κωνσταντίνος Αργύρης
Αρχιφύλακας

Αναστασία Σαμπάνη
Αρχιφύλακας

Αναστάσιος Κορομπίλης
Αρχιφύλακας

Παρασκευή Νταγιάκου
Αρχιφύλακας

Γεώργιος Ζαχάρης
Αρχιφύλακας